UWAGA! JESTES NA ARCHIWALNEJ STRONIE 20 FINALU WOSP W LOMZY
kliknij tutaj aby przejsc na aktualna strone WOSP.LOMZA.PL
strona główna
Program finału
Poprzednie finały
Nasz Sztab
Sztabiki
Rozliczenie naszych kosztow dzialania
Aukcje WOŚP
Sprzęt zakupiony dla Łomży
Strefa Wolontariusza
Zdjęcia z finałów
My w Mediach
Tak grały inne sztaby
Korespondencja ze Sztabem Centralnym
Księga Gości
KontaktWyszukiwarkaDzisiaj jest roku. Imieniny obchodzą: . Wchodzisz z komputera o adresie IP: .


PogodaKupiliśmy neuronawigację i kamerę do badań SPECT

akończył się 33. Konkurs Ofert Fundacji WOŚP. Finisz dzisiejszych negocjacji był bardzo emocjonujący. Eksperci, podzieleni na dwie grupy robocze, analizowali oferty dotyczące obu urządzeń – neuronawigacji i kamery do badań SPECT. Każda z firm oferujących urządzenia miała 3 wejścia, by przedstawić swoja ofertę, a później prowadzić negocjacje cenowe. Ostateczne propozycje zostały złożone na piśmie i te pisemnie proponowane warunki kontraktów podlegały ocenie ekspertów, a następnie decyzji Zarządu Fundacji.

I tak - spośród złożonych ofert na neuronawigację zdaniem Komisji Ekspertów i Zarządu WOŚP najlepszą jest oferta firmy Medtronic. Uzyskane w tym zakresie warunki pozwoliły Fundacji na zakup nie jednego, a dwóch aparatów.
Z kolei ze wszystkich ofert dotyczących kamer do badań SPECT najlepszą okazała się propozycja firmy Siemens.

Rynkowa wartość zakupionych w całym konkursie ofert urządzeń wynosi ponad 7,2 mln złotych.Kolejny raz z dumą możemy pochwalić się niezwykłą skutecznością systemu, wg którego organizowane są zakupy Orkiestry. Podstawowym kryterium wyboru konkretnego urządzenia zawsze jest jego jakość, ale nie można pomijać ceny jako niezwykle ważnego wyznacznika każdej oferty. Ostateczne ceny zawsze są objęte tajemnicą, ale podkreślamy to wielokrotnie – upusty jakie uzyskujemy od producentów sprzętu często oznaczają zakup po cenie o kilkadziesiąt procent niższej niż standardowy poziom cen na rynku. Inaczej mówiąc – gdyby którykolwiek ze szpitali chciał zakupić sobie takie urządzenie samodzielnie, musiałby zapłacić kwotę znacznie, znacznie wyższą niż wartość uzyskana przez Orkiestrę. Wypada nam więc raz jeszcze podziękować oferentom za odważną postawę i ostrą walkę z konkurentami.

Dziękujemy także Ekspertom, bez których pomocy nasze zakupy nie mogłyby się odbyć. Są to lekarze – specjaliści z całej Polski, życzliwi Orkiestrze i bardzo oddani swojej pracy na jej rzecz. Dziękujemy za dyspozycyjność, za celne i trafne uwagi, za podzielenie się z nami swoją cenną wiedzą, a także za wzięcie na siebie odpowiedzialności, jaką jest współdecydowanie o wydawaniu pieniędzy zebranych w czasie styczniowego Finału.

Program zakupów dla onkologii dziecięcej został zakończony. Okazją do ostatecznego podsumowania będzie zbliżający się XIX Finał – obserwujcie nasze strony internetowe i telewizyjną transmisję z Finału.

 


Najprzyjemniejszy moment w czasie konkursu ofert - głosowanie nad przedyskutowanymi ofertami. Nie jest to regułą, aczkolwiek zdarza się najczęściej - werdykt jednogłośny


Następnie Zarząd Fundacji głosuje ostatecznie nad decyzją o zawarciu kontraktu. Ten moment kończy negocjacje i rozstrzyga konkurs.

dodał: Milkee (wosp.org.pl)

DOWCIP>engine powered by The Portal 2 | Wykonanie: Paweł Dąbrowski. Grafika: Paweł Gosk.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - sztab Łomża