UWAGA! JESTES NA ARCHIWALNEJ STRONIE 20 FINALU WOSP W LOMZY
kliknij tutaj aby przejsc na aktualna strone WOSP.LOMZA.PL
strona główna
Program finału
Poprzednie finały
Nasz Sztab
Sztabiki
Rozliczenie naszych kosztow dzialania
Aukcje WOŚP
Sprzęt zakupiony dla Łomży
Strefa Wolontariusza
Zdjęcia z finałów
My w Mediach
Tak grały inne sztaby
Korespondencja ze Sztabem Centralnym
Księga Gości
KontaktWyszukiwarkaDzisiaj jest roku. Imieniny obchodzą: . Wchodzisz z komputera o adresie IP: .


PogodaPierwsza pracownia tomograficzna WOŚP

To nie tylko nowe urządzenie medyczne, ale nowa epoka technologiczna w diagnozowaniu małych dzieci - powiedziała Pani Profesor Urszula Zaleska - Dorobisz z Zakładu Radiologii Pediatrycznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu.

 

Dzisiaj Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uroczyście otworzyła pierwszą pracownię tomograficzną przy SP Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu, która powstała w ramach Narodowego programu wczesnej diagnostyki onkologicznej dzieci prowadzonego przez Fundację. Kolejne pracownie uruchomimy w Bydgoszczy, Krakowie, Kielcach, Lublinie i Warszawie.To wspaniałe ukoronowanie naszego Programu, którego celem było stworzenie w całym kraju punktów wczesnej diagnostyki onkologicznej i wyposażenie głównych klinik onkologicznych w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Podstawą tego był zakup 80 ultrasonografów do wczesnego i zaawansowanego wykrywania chorób nowotworowych i 6 tomografów komputerowych (wartość jednego urządzenia wynosi ok. 5 mln zł) pracujących w klinikach onkologicznych, które tworzą podstawę szybkiego i skutecznego leczenia dzieci.

Wcześniej ta sama Klinika otrzymała od nas m.in. ultrasonograf i rentgen – bardzo poważne i potrzebne w codziennej pracy urządzenia. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 uczestniczy we wszystkich naszych ogólnonarodowych programach medycznych.

 Pracownia tomografii komputerowej we Wrocławiu jest specjalnie zaprojektowana przez firmę, która dostarczyła sprzęt do szpitala. Specjalna kolorystyka, obrazki i sam wzór na urządzeniu, ma sprawić, aby dzieci czuły się tam dobrze i bezpiecznie.

Sama uroczystość była bardzo przyjemna. Uczestniczyło w niej wiele osób - dyrekcja, lekarze i personel medyczny, a także wielu dziennikarzy, co bardzo nas cieszy, by są oni ważnym elementem naszego rozliczenia się ze zbiórki publicznej.

Dziękując za ogromne zaangażowanie, życzymy całemu Szpitalowi wytrwałości i determinacji w pracy, w czasach, gdy onkologia dziecięca już tradycyjnie musi walczyć z Ministerstwem Zdrowia o pieniądze na prowadzenie bieżącego leczenia dzieci. Tak też było i dziś. Pani profesor Alicja Chybicka – główna postać nie tylko wrocławskiej, ale polskiej onkologii dziecięcej, musiała z uroczystości pędzić na spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, aby „żebrać” o pieniądze, które są niezbędne, by dzieci w Klinice mogły być leczone do końca roku.

Wydaje się to nieprawdopodobne w momencie, kiedy samo społeczeństwo tak skutecznie, poprzez Finały Orkiestry, potrafi dbać nie tylko o siebie, ale także wspomagać Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia kupując potrzebny sprzęt medyczny.

Przy okazji Wrocław, mimo deszczu - piękny, pełen wigoru, turystów i z „nowym, ale starym” Prezydentem. Jak się okazało ludzie szanują dobrych gospodarzy i chcą nadal budować przyszłość swojego miasta.

Gratulujemy Panu Dudkiewiczowi kolejnego wyboru na stanowisko prezydenta miasta.

dodał: Jurek (wosp.org.pl)

DOWCIP>engine powered by The Portal 2 | Wykonanie: Paweł Dąbrowski. Grafika: Paweł Gosk.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - sztab Łomża