UWAGA! JESTES NA ARCHIWALNEJ STRONIE 20 FINALU WOSP W LOMZY
kliknij tutaj aby przejsc na aktualna strone WOSP.LOMZA.PL
strona główna
Program finału
Poprzednie finały
Nasz Sztab
Sztabiki
Rozliczenie naszych kosztow dzialania
Aukcje WOŚP
Sprzęt zakupiony dla Łomży
Strefa Wolontariusza
Zdjęcia z finałów
My w Mediach
Tak grały inne sztaby
Korespondencja ze Sztabem Centralnym
Księga Gości
KontaktWyszukiwarkaDzisiaj jest roku. Imieniny obchodzą: . Wchodzisz z komputera o adresie IP: .


PogodaMinisterstwo zdrowia kontra WOŚP? bzdura!!!

16 stycznia 2012 roku ukazał się w Rzeczypospolitej artykuł p.t. „Arłukowicz kontra Owsiak” sugerujący, że Ministerstwo Zdrowia chce zaliczyć pompy insulinowe, które Orkiestra kupuje i przekazuje szpitalom w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą, do artykułów „refundowanych”, co oznaczałoby, że szpitale lub placówki medyczne nie będą mogły przyjąć takiego daru. Oczywiście jest to absolutna bzdura. Od początku było wiadomym, że pompy insulinowe są świadczeniem gwarantowanym w ramach opieki ambulatoryjnej i nie ma tu mowy o żadnej refundacji.

W momencie, kiedy przez kraj przetacza się dyskusja na temat leków refundowanych, każda taka niesprawdzona wiadomość napawa strachem, powoduje panikę i ma na celu tylko i wyłącznie podkręcenie medialnego kopa.
 
Mimo, że tłumaczyliśmy dziennikarzowi Rzeczypospolitej, aby w tej sprawie skonsultował się z lekarzami i ośrodkami uczestniczącymi w Programie, dziennikarz tego nie uczynił, wypuszczając tę nieprawdziwą i wręcz idiotyczną wiadomość. Dziś od rana byliśmy bombardowani pytaniami dziennikarzy, a także – czemu trudno się dziwić – zdezorientowanych lekarzy. Oto zaświadczenie Ministerstwa w tej sprawie:

Komunikat
Fundacja WOŚP nie jest przedsiębiorcą produkującym lub prowadzącym obrót produktami refundowanymi, a w myśl ustawy refundacyjnej tylko ww. podmioty nie mogą dokonywać darowizn. Zgodnie z ustawą takie podmioty nie mogą stosować jakichkolwiek form zachęty w tym darowizn, odnoszących się do produktów refundowanych.

Pompy insulinowe obecnie nie są refundowane na podstawie decyzji refundacyjnych, a są świadczeniami gwarantowanymi ze środków publicznych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W związku z powyższym pompy insulinowe mogą zostać przekazane przez Fundację WOŚP w formie darowizny szpitalom.

 Niestety, nie pierwszy raz dziennikarze Rzeczypospolitej wypuszczają takiego nieprawdziwego newsa. Jeśli się to czyni w sprawach tak ważnych jak zdrowie i ratowanie życia, to jest to tym bardziej karygodne i tak na końcu, według nas – po prostu obciachowe.

dodał: Jurek

DOWCIP>engine powered by The Portal 2 | Wykonanie: Paweł Dąbrowski. Grafika: Paweł Gosk.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - sztab Łomża