UWAGA! JESTES NA ARCHIWALNEJ STRONIE 20 FINALU WOSP W LOMZY
kliknij tutaj aby przejsc na aktualna strone WOSP.LOMZA.PL
strona główna
Program finału
Poprzednie finały
Nasz Sztab
Sztabiki
Rozliczenie naszych kosztow dzialania
Aukcje WOŚP
Sprzęt zakupiony dla Łomży
Strefa Wolontariusza
Zdjęcia z finałów
My w Mediach
Tak grały inne sztaby
Korespondencja ze Sztabem Centralnym
Księga Gości
KontaktWyszukiwarkaDzisiaj jest roku. Imieniny obchodzą: . Wchodzisz z komputera o adresie IP: .


PogodaXIX Finał wystartuje na Śląsku

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczniemy 9 stycznia 2011 r. na poziomie 320 metrów pod ziemią! Jak to możliwe? To proste! Wystartujemy z zabrzańskiej kopalni Guido.

Jurek Owsiak rozpocznie XIX Finał witając się z telewidzami i radiosłuchaczami już o godzinie 9.00 rano. Pierwsze tego dnia „Sie ma” zostanie wypowiedziane w kopalni, która jest przepięknie utrzymanym zabytkiem (choć pracowała jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku). Chodząc po korytarzach, wsłuchując się w najróżniejsze odgłosy (nawet rozmowy górników) można poczuć w niej klimat prawdziwego górnictwa.

Jak mówi Dyrygent Orkiestry: W Guido będziemy mogli z całą ekipą telewizyjną spokojnie przygotować powitanie wszystkich wspierających nas tego dnia Polaków, by następnie wyjechać na powierzchnię i natychmiast, w sposób absolutnie magiczny, przenieść się do Chorzowa, które będzie jednym z telewizyjnych gospodarzy XIX Finału WOŚP.
A w Chorzowie, w Parku Kultury, w naprawdę przepięknych okolicznościach przyrody, ze sceną postawioną na tle chorzowskiego zoo, muzycznie i organizacyjnie rozpoczniemy Finał. Wystartują dwa biegi - „Policz się z cukrzycą” i „Nordic Walking”, a na scenie przywita wszystkich laureat naszych woodstockowych Eliminacji, zespół Enej. Ich muzyka obudzi mieszkańców Chorzowa, a także wolontariuszy i orkiestry górnicze z pozostałych 13 miast Metropolii Silesia. Mamy także nadzieję z radością powitać prezydentów Bytomia, Gliwic, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Katowic, Mysłowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Świętochłowic, Tychów i Zabrza.

Następnie pomkniemy OrkiestrioLotem do Warszawy, skąd poprowadzimy Finał aż do godziny 24.00.

Jednak przez cały dzień łączyć będziemy się z chorzowską sceną, będziemy mówili o Śląsku, o tym jak Orkiestra dla Śląska grała, gra i grać będzie.

Wczoraj, 18.11.2010 r. odwiedziliśmy Zabrze i Chorzów, gdzie spotkaliśmy się z niezwykle serdecznym przyjęciem, ale przede wszystkim z ogromnym zapałem organizatorów śląskiego Finału. To nastraja nas bardzo optymistycznie i pozwala już teraz przypuszczać, że druga niedziela stycznia będzie bardzo gorąca.


dodał: wosp.org.pl

DOWCIP>engine powered by The Portal 2 | Wykonanie: Paweł Dąbrowski. Grafika: Paweł Gosk.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - sztab Łomża