UWAGA! JESTES NA ARCHIWALNEJ STRONIE 20 FINALU WOSP W LOMZY
kliknij tutaj aby przejsc na aktualna strone WOSP.LOMZA.PL
strona główna
Program finału
Poprzednie finały
Nasz Sztab
Sztabiki
Rozliczenie naszych kosztow dzialania
Aukcje WOŚP
Sprzęt zakupiony dla Łomży
Strefa Wolontariusza
Zdjęcia z finałów
My w Mediach
Tak grały inne sztaby
Korespondencja ze Sztabem Centralnym
Księga Gości
KontaktWyszukiwarkaDzisiaj jest roku. Imieniny obchodzą: . Wchodzisz z komputera o adresie IP: .


PogodaTAK SIĘ BAWIŁA ŁOMŻA!

Ponad 1000 osób przyszło w niedzielę wieczorem pod halę sportową przy ul. Ks. Anny w Łomży  na koncert XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał w Łomży rozpoczął się o godz. 7:00 wydawaniem identyfikatorów. O godz. 8:00 rozpoczął się „Wielki” Pchli Targ, czyli to co Łomżyniacy przekazywali nam zostało sprzedane na hali sportowej a 100% dochodu zostało przekazane na cele finałowe WOŚP. Oprócz tego było m.in.: pokaz kąpieli i opieki nad noworodkiem, zadziwiające rękodzieła autorstwa więźniów osadzonych w Czerwonym Borze i Grądach Woniecko i pokazy makijażu można zobaczyć w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum nr 8 w Łomży. Pchli targ potrwał do godz. 15:00.

W międzyczasie podczas Targu odbył się mecz Lekarze kontra Policja konta studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Na zewnątrz odbyły się pierwsze w historii łomżyńskiej WOŚP biegi: Pierwszy Łomżyński Bieg Narciarski i Pierwszy Łomżyński Bieg dla Cukrzyków (odpowiednik owsiakowego Biegu Policz się z Cukrzycą). Pierwsze miejsce w narciarskim biegu zdobył Pan Pozdrawiam. To nie żart, zwycięstwa ma na nazwisko Pozdrawiam.O godzinie 12:00 na scenie wystąpili pierwsi wykonawcy. Były to przedszkolaki z łomżyńskiego przedszkola. O godz. 14:00 odbyły się pokazy. Walizka pełna pieniędzy padła łupem uzbrojonych bandytów. Dwójka złodziei napadła na jeden z łomżyńskich banków. Na szczęście błyskawiczna akcja policji i łomżyńskiej Jednostki Strzeleckiej 1012 doprowadziła do ujęcia bandytów. Rannymi zajęli się specjaliści z Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. Potem została także porwana przez Adama Boguskiego harcerka Klaudia Skorulska, wolontariuszka WOŚP, ale dzięki szybkiej akcji JS 1012 łup został uratowany a Klaudia wróciła do pracy.

Od rana odwiedza nas wielu mieszkańców miasta. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się wystawione na licytację szczeniaki- mieszańce husky i kundelka. Urocze pieski można nabyć, wrzucając do puszki wolontariuszy dowolną kwotę - mówi Paweł Dąbrowski, wolontariusz ze sztabu WOŚP, administrator strony wosp.lomza.pl.

Przedmioty wystawione na pchlim targu nie mają z góry okreśonej ceny. Unikatowe dzieła osadzonych w zakładach karnych i bibeloty przyniesione przez łomżyniaków można nabyć bardzo okazyjnie.

- Liczymy na Państwa serce i hojność. Wszystkie pieniądze wrzucone do puszek przekazujemy na sprzęt do ratowania życia noworodków- podkreśla 11-letnia Julia Jendrych, wolontariuszka, która na łomżyński finał WOŚP przyjechała aż z Bydgoszczy. - W moim mieście nie było już miejsc, a ja tak bardzo chciałam wziąć udział w akcji, że rodzice zgodzili się przywieźć mnie do Łomży- opowiada dziewczyna.

Od godz. 16.00 na łomżyniaków czekają koncerty zaproszonych zespołów, m.in. Staśka Wiszowatego, Blue Boys Łukasza Szołkowskiego, Denim i Holy Water. Po południu trwały licytacje łomżyńskiej karty miejskiej przekazanego przez Prezydenta Miasta z jego udziałem. Dwa pozostałe bilety idą na aukcje.wosp.org.pl. Ostatecznie, oferując 630 złotych, licytację wygrał Aleksander Plaga, właściciel telewizji Studio Skorpion.

- Ludzie, Panie Prezydencie, ja zwariuję! Kocham was wszystkich! - krzyczał ze sceny phm. Krzysztof Pyczot, prowadząc licytację
- Bilet ten przekażę dzieciom z łomżyńskiego domu dziecka. One z pewnością częściej niż ja jeżdżą autobusem, więc zostanie dobrze wykorzystany - zapewnił z uśmiechem Plaga, odbierając kartę miejską z rąk prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego.
Ludzie najlepiej się bawili przy wykonawcach: Łukaszu Szołkowskim Blue Boys z Pułtuska, Staśku Wiszowatym  z Łomży i zespole Denim z Kolna.

Na scenie pojawiła się też Bożena Florczyk, koordynator oddziału noworodków Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Podziękowała mieszkańcom za datki, dzięki którym nowy sprzęt do ratowania życia najmłodszych łomżyniaków trafia na oddział już od kilku lat.

- Nawet tu, pod sceną, znaleźlibyśmy z pewnością wiele mam i wiele maluchów, które korzystały ze sprzętu kupionego dzięki WOŚP- mówiła dr Florczyk.

 Licytowany był też długopis należący do przewodniczącego Rady Miasta Macieja Borysewicza i przedmiotów zgromadzonych przez wolontariuszy.

Parę minut przed 20:00 wjechał na scenę 35 kilogramowy tort Od Jubilata (Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej) dla Jubilata (Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy).

"Światełko do nieba", kończące XX finał WOŚP, tradycyjnie zapłonęło o godz. 20.00.

dodał: Paweł Dąbrowski, Paulina Waszelewska MyLomza

DOWCIP>engine powered by The Portal 2 | Wykonanie: Paweł Dąbrowski. Grafika: Paweł Gosk.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - sztab Łomża