UWAGA! JESTES NA ARCHIWALNEJ STRONIE 20 FINALU WOSP W LOMZY
kliknij tutaj aby przejsc na aktualna strone WOSP.LOMZA.PL
strona główna
Program finału
Poprzednie finały
Nasz Sztab
Sztabiki
Rozliczenie naszych kosztow dzialania
Aukcje WOŚP
Sprzęt zakupiony dla Łomży
Strefa Wolontariusza
Zdjęcia z finałów
My w Mediach
Tak grały inne sztaby
Korespondencja ze Sztabem Centralnym
Księga Gości
KontaktWyszukiwarkaDzisiaj jest roku. Imieniny obchodzą: . Wchodzisz z komputera o adresie IP: .


PogodaWitamy na stronie WOŚP

Witamy serdecznie na stronie łomżyńskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sztab tworzą harcerze z 59 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom od 16 finału. Szefem sztabu jest phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy.
Z OSTATNIEJ CHWILI:

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wybór tematu 20. Finału poprzedziliśmy konsultacjami z ogromną rzeszą lekarzy, którzy przez wszystkie minione lata współpracowali z nami, kiedy wspieraliśmy wiele różnych dziedzin medycyny dziecięcej. To niesamowite, jak wiele udało nam się zmienić na lepsze w standardach opieki nad dziećmi w polskich szpitalach. Niektóre problemy, takie jak chociażby retinopatia wcześniaka, udało nam się wyeliminować w 100%.

Swoją działalność zaczynaliśmy od ratowania życia noworodków chorych na serce. Po 20 latach nadal priorytetem w naszych działaniach jest noworodek. W tym roku skoncentrujemy się nad opieką medyczną nad wcześniakiem, ale także pochylimy się nad zdrowiem chorej na cukrzycę mamy w ciąży, nad którą roztaczamy już od kilku lat opiekę związaną z zagrożeniami jakie niesie ta choroba.

Technologie ratowania życia i leczenia dzieci rozwijają się w kosmicznym tempie. Dzięki temu dziś lekarze mogą podejmować się coraz to nowych, jeszcze niedawno niemożliwych do zrealizowania, wyzwań. Opieka nad wcześniakiem to kompleksowa diagnostyka i leczenie dzieci z wieloma dysfunkcjami, wadami i ogromnymi problemami zdrowotnymi. Nowoczesne technologie sprawiają, że leczenie to coraz częściej jest skuteczne, co jest największym szczęściem dla rodziców tych najmniejszych noworodków. Nad właśnie takimi technologiami chcemy się w tym roku pochylić – przykładem niech będą respiratory wyposażone w system automatycznej regulacji tlenu. Chcemy także stworzyć jednakowy standard kompletnych stanowisk intensywnej terapii noworodka w zaawansowanych ośrodkach III stopnia referencyjności (ok. 50 placówek w całej Polsce). Planujemy także zakup pojedynczych urządzeń takich jak najnowocześniejsze inkubatory hybrydowe, zaawansowane monitory funkcji życiowych, czy respiratory. W wielu przypadkach urządzenia te zastąpią aparaty kupione przed laty przez Orkiestrę, przy okazji różnych finałów.

I wreszcie zdrowie kobiet w ciąży i cukrzyca. Wg Światowej Organizacji Zdrowia jest to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Fundacja od kilku lat kupuje pompy insulinowe dla kobiet chorych na cukrzycę, które dzięki planowaniu i odpowiedniej terapii w czasie ciąży mogą urodzić zdrowe dzieci. Chcemy kupić kolejnych kilkaset urządzeń, aby w 100% zaspokoić potrzeby przyszłych matek. W czasie tego Finału chcemy także przeprowadzić ogromną kampanię medialną na rzecz walki z tą chorobą wszystkich Polaków, bez względu na ich płeć czy wiek. Jesteśmy tu konsekwentni - przypominamy, że ogromnym sukcesem zakończyła się realizacja Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą – Fundacja kupiła blisko 3000 urządzeń i w chwili obecnej program ten przejęło Ministerstwo Zdrowia.

Przygotowania do 20. Finału WOŚP ruszają pełną parą.Na mapce zazanaczono fragment ul. Księżnej Anny, która podczas finału była zamknięta:


 

Pierwsza pracownia tomograficzna WOŚP

To nie tylko nowe urządzenie medyczne, ale nowa epoka technologiczna w diagnozowaniu małych dzieci - powiedziała Pani Profesor Urszula Zaleska - Dorobisz z Zakładu Radiologii Pediatrycznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu.

 

Dzisiaj Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uroczyście otworzyła pierwszą pracownię tomograficzną przy SP Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu, która powstała w ramach Narodowego programu wczesnej diagnostyki onkologicznej dzieci prowadzonego przez Fundację. Kolejne pracownie uruchomimy w Bydgoszczy, Krakowie, Kielcach, Lublinie i Warszawie.dodał: Jurek (wosp.org.pl) dnia: 23-11-10
Czytaj dalej...
XIX Finał wystartuje na Śląsku
XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczniemy 9 stycznia 2011 r. na poziomie 320 metrów pod ziemią! Jak to możliwe? To proste! Wystartujemy z zabrzańskiej kopalni Guido.

Jurek Owsiak rozpocznie XIX Finał witając się z telewidzami i radiosłuchaczami już o godzinie 9.00 rano. Pierwsze tego dnia „Sie ma” zostanie wypowiedziane w kopalni, która jest przepięknie utrzymanym zabytkiem (choć pracowała jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku). Chodząc po korytarzach, wsłuchując się w najróżniejsze odgłosy (nawet rozmowy górników) można poczuć w niej klimat prawdziwego górnictwa.

Jak mówi Dyrygent Orkiestry: W Guido będziemy mogli z całą ekipą telewizyjną spokojnie przygotować powitanie wszystkich wspierających nas tego dnia Polaków, by następnie wyjechać na powierzchnię i natychmiast, w sposób absolutnie magiczny, przenieść się do Chorzowa, które będzie jednym z telewizyjnych gospodarzy XIX Finału WOŚP.
dodał: wosp.org.pl dnia: 23-11-10
Czytaj dalej...
Zapisy wolontariuszy

Przypominamy, iż od jutra (23-11-2010) prowadzimy zapisy wolontariuszy do łomżyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na czętnych czekamy od godziny 16:00 w siedzibie sztabu przy pl. Niepodległości 10dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 22-11-10
Czytaj dalej...
Przygotowywanie siedziby

Siema! dzisiaj przygotywaliśmy naszą siedzibę sztabu. Zaczęliśmy robić dzisiaj ;)dodał: Paweł Dąbrowski (zdjęcia: KPyczot) dnia: 22-11-10
Czytaj dalej...
Miss WOSP

Młodzieżowa Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach organizuje wybory na Miss Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy. Zapraszamy do oddania głosu na kandydatkę z Łomży. Aby zagłosować, proszę się udać na stronę i zaznaczyć Karolinę Rogalską (pozycja 1 na liście).dodał: Paweł Dąbrowski, żródło: MissWOSP.pl dnia: 20-11-10
Czytaj dalej...
Nominacja szefadodał: Maciej Kuraszkiewicz dnia: 20-11-10
Czytaj dalej...
Mamy nową siediba sztabu | Nabór wolontariuszy

Uwaga chętni by zostać wolontariuszem WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Dzięki wielkiemu sercu Pana Posła Lecha Antoniego Kołakowskiego mamy nową siedzibę naszego łomżyńskiego sztabu WOŚP. Pan Kołakowski przeznaczył nieodpłatnie lokal przy Placu Niepodległości 10. Zapraszamy na zapisy od dnia 22 listopada od godziny 16:00. Przynieś ze sobą legitymację szkolną i zgodę rodziców, jeżeli masz poniżej 16 roku życia! Czekamy, siema!!!!!!!!!!dodał: Krzysztof Pyczot dnia: 19-11-10
Czytaj dalej...
Zaczynamy działać!
Meldujemy, iż dnia dzisiejszego, tj. 16.listopada.2010 nasz sztab jest zarejestrowany przy Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych.


dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 16-11-10
Czytaj dalej...
<<< wstecz 1 2 3 ... 12 13 14 dalej >>>DOWCIP>engine powered by The Portal 2 | Wykonanie: Paweł Dąbrowski. Grafika: Paweł Gosk.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - sztab Łomża