UWAGA! JESTES NA ARCHIWALNEJ STRONIE 20 FINALU WOSP W LOMZY
kliknij tutaj aby przejsc na aktualna strone WOSP.LOMZA.PL
strona główna
Program finału
Poprzednie finały
Nasz Sztab
Sztabiki
Rozliczenie naszych kosztow dzialania
Aukcje WOŚP
Sprzęt zakupiony dla Łomży
Strefa Wolontariusza
Zdjęcia z finałów
My w Mediach
Tak grały inne sztaby
Korespondencja ze Sztabem Centralnym
Księga Gości
KontaktWyszukiwarkaDzisiaj jest roku. Imieniny obchodzą: . Wchodzisz z komputera o adresie IP: .


PogodaWitamy na stronie WOŚP

Witamy serdecznie na stronie łomżyńskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sztab tworzą harcerze z 59 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom od 16 finału. Szefem sztabu jest phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy.
Z OSTATNIEJ CHWILI:

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wybór tematu 20. Finału poprzedziliśmy konsultacjami z ogromną rzeszą lekarzy, którzy przez wszystkie minione lata współpracowali z nami, kiedy wspieraliśmy wiele różnych dziedzin medycyny dziecięcej. To niesamowite, jak wiele udało nam się zmienić na lepsze w standardach opieki nad dziećmi w polskich szpitalach. Niektóre problemy, takie jak chociażby retinopatia wcześniaka, udało nam się wyeliminować w 100%.

Swoją działalność zaczynaliśmy od ratowania życia noworodków chorych na serce. Po 20 latach nadal priorytetem w naszych działaniach jest noworodek. W tym roku skoncentrujemy się nad opieką medyczną nad wcześniakiem, ale także pochylimy się nad zdrowiem chorej na cukrzycę mamy w ciąży, nad którą roztaczamy już od kilku lat opiekę związaną z zagrożeniami jakie niesie ta choroba.

Technologie ratowania życia i leczenia dzieci rozwijają się w kosmicznym tempie. Dzięki temu dziś lekarze mogą podejmować się coraz to nowych, jeszcze niedawno niemożliwych do zrealizowania, wyzwań. Opieka nad wcześniakiem to kompleksowa diagnostyka i leczenie dzieci z wieloma dysfunkcjami, wadami i ogromnymi problemami zdrowotnymi. Nowoczesne technologie sprawiają, że leczenie to coraz częściej jest skuteczne, co jest największym szczęściem dla rodziców tych najmniejszych noworodków. Nad właśnie takimi technologiami chcemy się w tym roku pochylić – przykładem niech będą respiratory wyposażone w system automatycznej regulacji tlenu. Chcemy także stworzyć jednakowy standard kompletnych stanowisk intensywnej terapii noworodka w zaawansowanych ośrodkach III stopnia referencyjności (ok. 50 placówek w całej Polsce). Planujemy także zakup pojedynczych urządzeń takich jak najnowocześniejsze inkubatory hybrydowe, zaawansowane monitory funkcji życiowych, czy respiratory. W wielu przypadkach urządzenia te zastąpią aparaty kupione przed laty przez Orkiestrę, przy okazji różnych finałów.

I wreszcie zdrowie kobiet w ciąży i cukrzyca. Wg Światowej Organizacji Zdrowia jest to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Fundacja od kilku lat kupuje pompy insulinowe dla kobiet chorych na cukrzycę, które dzięki planowaniu i odpowiedniej terapii w czasie ciąży mogą urodzić zdrowe dzieci. Chcemy kupić kolejnych kilkaset urządzeń, aby w 100% zaspokoić potrzeby przyszłych matek. W czasie tego Finału chcemy także przeprowadzić ogromną kampanię medialną na rzecz walki z tą chorobą wszystkich Polaków, bez względu na ich płeć czy wiek. Jesteśmy tu konsekwentni - przypominamy, że ogromnym sukcesem zakończyła się realizacja Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą – Fundacja kupiła blisko 3000 urządzeń i w chwili obecnej program ten przejęło Ministerstwo Zdrowia.

Przygotowania do 20. Finału WOŚP ruszają pełną parą.Na mapce zazanaczono fragment ul. Księżnej Anny, która podczas finału była zamknięta:


 

Zjeżdzanie na byle czym

plakat

Jeszcze 4. dni zostało do II etapu rywalizacji w "Zjeździe na byle czym". Pierwszy etap odbył się na łomżyńskej muszli koncertowej w minioną niedzielę i wzięło w nim udział ok. 50 osób.


dodał: Paw (MyLomza.pl) dnia: 08-12-10
Czytaj dalej...
Odszedł Przyjaciel

Mirka znaliśmy od wielu, wielu lat, głównie jako menadżera zespołu Voo Voo.

Mirek ogarniał wszystko, także wszelkie nasze wspólne działania. Tradycyjne pytanie przed finałem dotyczące występu Voo Voo było nie tylko formalnością, ale często pełną humoru dyskusją jak bardzo Wagiel ma już dość „grania tego numeru”. Ale dzięki temu mamy kilkanaście wersji hymnu Orkiestry, bo śmiało możemy nazwać tak utwór „Łobi Jabi”.dodał: Jurek & Fundacja WOŚP dnia: 03-12-10
Czytaj dalej...
Kupiliśmy neuronawigację i kamerę do badań SPECT

akończył się 33. Konkurs Ofert Fundacji WOŚP. Finisz dzisiejszych negocjacji był bardzo emocjonujący. Eksperci, podzieleni na dwie grupy robocze, analizowali oferty dotyczące obu urządzeń – neuronawigacji i kamery do badań SPECT. Każda z firm oferujących urządzenia miała 3 wejścia, by przedstawić swoja ofertę, a później prowadzić negocjacje cenowe. Ostateczne propozycje zostały złożone na piśmie i te pisemnie proponowane warunki kontraktów podlegały ocenie ekspertów, a następnie decyzji Zarządu Fundacji.

I tak - spośród złożonych ofert na neuronawigację zdaniem Komisji Ekspertów i Zarządu WOŚP najlepszą jest oferta firmy Medtronic. Uzyskane w tym zakresie warunki pozwoliły Fundacji na zakup nie jednego, a dwóch aparatów.
Z kolei ze wszystkich ofert dotyczących kamer do badań SPECT najlepszą okazała się propozycja firmy Siemens.

Rynkowa wartość zakupionych w całym konkursie ofert urządzeń wynosi ponad 7,2 mln złotych.dodał: Milkee (wosp.org.pl) dnia: 01-12-10
Czytaj dalej...
Przygotowania siedziby

Informaujemy, iż 21 listopada, 27 i 28 przygotowywaliśmy siedzibę naszego łomżyńskiego sztabu. Zdjęcia znajdziesz tutaj.

 dodał: Paweł Dąbrowski (foto: Adam Świątkowski) dnia: 28-11-10
Czytaj dalej...
Po spotkaniu
Dzisiaj odbyło się 1 spotkanie Sztabu 19 Finału w Łomży. Jutro o godzinie 12:00 kolejne, tym razem z telewizją. Zachęcamy przede wszystkim chętnych, którzy chcieliby w dniu 9 lipca kwestowac celem zapisania się.

dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 27-11-10
Czytaj dalej...
Pierwsze spotkanie Sztabu

Informujemy, iż jutro, tj. 27.11.2010 odbędzie się pierwsze spotkanie naszego Sztabu w siedzibie przy pl. Niepodległości 10. Zapraszamy także chętnych chcących się zapisać jako wolontariusz. Spotkanie odbędzie się o godzinie 13:00. (zmiana godziny)dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 27-11-10
Czytaj dalej...
Siła napędowa XIX Finału WOŚP!

Do XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej - 9 stycznia 2011 roku po raz kolejny na ulice w całej Polsce wyjdą wolontariusze, a rozgrzewać ich tego dnia będą setki zespołów.

Sprawmy, by finałowej muzyki było jak najwięcej i by grała ona tego dnia jak najgłośniej! Do Banku Zespołów WOŚP organizowanego przez Fabrykę Zespołów w ubiegłym roku zgłosiło się ponad 1000 kapel! W tym roku z pewnością będzie ich więcej - pomóżmy im znaleźć miejsce do grania!

To apel do wszystkich sztabów poszukujących zespołów grających najróżniejszą muzykę - szukajcie zespołów na stronie www.fabrykazespolow.pl/wosp, informujcie nas o organizowanych przez siebie koncertach, o zespołach, z którymi nawiązaliście współpracę. Czekamy na Wasze sygnały: bank.wosp@fabrykazespolow.pl

 dodał: Mycha, mar (wosp.org.pl) dnia: 25-11-10
Czytaj dalej...
Dzisiaj nieczynne.

Siema. Dzisiaj nie przyjmujemy wolontariuszy. Zapraszamy jutro.dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 25-11-10
Czytaj dalej...
<<< wstecz 1 2 3 ... 11 12 13 14 dalej >>>DOWCIP>engine powered by The Portal 2 | Wykonanie: Paweł Dąbrowski. Grafika: Paweł Gosk.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - sztab Łomża