UWAGA! JESTES NA ARCHIWALNEJ STRONIE 20 FINALU WOSP W LOMZY
kliknij tutaj aby przejsc na aktualna strone WOSP.LOMZA.PL
strona główna
Program finału
Poprzednie finały
Nasz Sztab
Sztabiki
Rozliczenie naszych kosztow dzialania
Aukcje WOŚP
Sprzęt zakupiony dla Łomży
Strefa Wolontariusza
Zdjęcia z finałów
My w Mediach
Tak grały inne sztaby
Korespondencja ze Sztabem Centralnym
Księga Gości
KontaktWyszukiwarkaDzisiaj jest roku. Imieniny obchodzą: . Wchodzisz z komputera o adresie IP: .


PogodaWitamy na stronie WOŚP

Witamy serdecznie na stronie łomżyńskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sztab tworzą harcerze z 59 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom od 16 finału. Szefem sztabu jest phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy.
Z OSTATNIEJ CHWILI:

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wybór tematu 20. Finału poprzedziliśmy konsultacjami z ogromną rzeszą lekarzy, którzy przez wszystkie minione lata współpracowali z nami, kiedy wspieraliśmy wiele różnych dziedzin medycyny dziecięcej. To niesamowite, jak wiele udało nam się zmienić na lepsze w standardach opieki nad dziećmi w polskich szpitalach. Niektóre problemy, takie jak chociażby retinopatia wcześniaka, udało nam się wyeliminować w 100%.

Swoją działalność zaczynaliśmy od ratowania życia noworodków chorych na serce. Po 20 latach nadal priorytetem w naszych działaniach jest noworodek. W tym roku skoncentrujemy się nad opieką medyczną nad wcześniakiem, ale także pochylimy się nad zdrowiem chorej na cukrzycę mamy w ciąży, nad którą roztaczamy już od kilku lat opiekę związaną z zagrożeniami jakie niesie ta choroba.

Technologie ratowania życia i leczenia dzieci rozwijają się w kosmicznym tempie. Dzięki temu dziś lekarze mogą podejmować się coraz to nowych, jeszcze niedawno niemożliwych do zrealizowania, wyzwań. Opieka nad wcześniakiem to kompleksowa diagnostyka i leczenie dzieci z wieloma dysfunkcjami, wadami i ogromnymi problemami zdrowotnymi. Nowoczesne technologie sprawiają, że leczenie to coraz częściej jest skuteczne, co jest największym szczęściem dla rodziców tych najmniejszych noworodków. Nad właśnie takimi technologiami chcemy się w tym roku pochylić – przykładem niech będą respiratory wyposażone w system automatycznej regulacji tlenu. Chcemy także stworzyć jednakowy standard kompletnych stanowisk intensywnej terapii noworodka w zaawansowanych ośrodkach III stopnia referencyjności (ok. 50 placówek w całej Polsce). Planujemy także zakup pojedynczych urządzeń takich jak najnowocześniejsze inkubatory hybrydowe, zaawansowane monitory funkcji życiowych, czy respiratory. W wielu przypadkach urządzenia te zastąpią aparaty kupione przed laty przez Orkiestrę, przy okazji różnych finałów.

I wreszcie zdrowie kobiet w ciąży i cukrzyca. Wg Światowej Organizacji Zdrowia jest to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Fundacja od kilku lat kupuje pompy insulinowe dla kobiet chorych na cukrzycę, które dzięki planowaniu i odpowiedniej terapii w czasie ciąży mogą urodzić zdrowe dzieci. Chcemy kupić kolejnych kilkaset urządzeń, aby w 100% zaspokoić potrzeby przyszłych matek. W czasie tego Finału chcemy także przeprowadzić ogromną kampanię medialną na rzecz walki z tą chorobą wszystkich Polaków, bez względu na ich płeć czy wiek. Jesteśmy tu konsekwentni - przypominamy, że ogromnym sukcesem zakończyła się realizacja Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą – Fundacja kupiła blisko 3000 urządzeń i w chwili obecnej program ten przejęło Ministerstwo Zdrowia.

Przygotowania do 20. Finału WOŚP ruszają pełną parą.Na mapce zazanaczono fragment ul. Księżnej Anny, która podczas finału była zamknięta:


 

Przekazliśmy sprzęt 575 jednostkom OSP!

W akcji STOP POWODZIOM WOŚP kupiła sprzęt ratowniczy za
2 644 507,34 zł dla 575 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.


Sprzęt zakupiony przez Orkiestrę został wręczony wytypowanym jednostkom OSP 18.12.2010 r. Uroczystość odbyła się na Placu Piłsudskiego w Warszawie, a wśród zaproszonych gości nie zabrakło reprezentującego Związek Ochotniczych Staży Pożarnych Dyrektora Zarządu Wykonawczego ZOSP Ministra Jerzego Maciniaka, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen brygadiera Wiesława Leśniakiewicza, oraz przekazującego sprzęt w imieniu Fundajci WOŚP Jerzego Owsiaka. lipca 2010 r. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizowała akcję STOP POWODZIOM, której celem było wsparcie jednostek ratowniczych biorących udział w powodzi. Zbiórka zakończyła się wynikiem 2 644 507,34 zł, na co składają się bezpośrednie wpłaty na konto, datki wrzucone do skarbonek wolontariuszy i do skarbon stacjonarnych oraz wpłaty za pośrednictwem SMS.
Bardzo korzystne ceny uzyskane w czasie konkursu ofert oraz dodatkowa darowizna w wysokości 117 900,00 zł od Firmy EM Research Organization reprezentującej Fundację EMRO, pozwoliły na zakup jeszcze większej liczby jednostek niż zakładaliśmy na początku.
Zebrana kwota w całości została wykorzystana na zakup urządzeń i sprzętu ratowniczego dla 575 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, które działają na terenach zalewowych.
dodał: rzecznik@wosp.org.pl dnia: 19-12-10
Czytaj dalej...
Oficjalna zapowiedźdodał: YouTube.com dnia: 19-12-10
Czytaj dalej...
Zapraszamy po odbiór ankiet

Siema! zapraszamy od dzisiaj po odbiór ankiet od godziny 15:00 do 21:00 (od jutra 9:00-21:00). Nieletni przychodzą z rodzicem, który ma dowód tożsamości. Obowiązkowo proszę przynieść zdjęcie.dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 18-12-10
Czytaj dalej...
Indentyfikator i puszka

9 stycznia 2011 r. na ulice w całej Polsce (a także na świecie) wyjdzie 120 000 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do tekturowych puszek w ramach 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2011 roku zagramy dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Zanim jednak zdecydujecie się wrzucić swoje datki do jednej z puszek, zobaczcie, jak nasze skarbonki będą wyglądały! Przyjrzyjcie się także naszym identyfikatorom - to one są jasnym sygnałem, że dana osoba należy do grona naszych zaufanych wolontariuszy.

dodał: wosp.org.pl dnia: 17-12-10
Czytaj dalej...
Stałe godziny otwarcia

Od wtorku, 14.12.2010 nasz sztab funkcjonuje w godzinach: 9:00-21:00. Zapraszamy!

dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 12-12-10
Czytaj dalej...
Zjeżdzanie na byle czym

Dzisiaj, dn. 12 grudnia na muszli odbył się drugi etap imprezy Zjeżdzanie na byle czym, ktorą nasz sztab organizuje razem z Grupą Militarną SPEED ASG.dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 12-12-10
Czytaj dalej...
W niedzielę kolejne spotkanie
W niedzielę, 12.12.2010 odbędzie się kolejne spotkanie sztabu i potrwa od 15:00 do 18:00. Zapraszamy chętnych do zapisanie się na wolontariat.

dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 11-12-10
Czytaj dalej...
Spotkanie Sztabu
Jutro, w sobotę o godzinie 15:00 odbędzie się spotkanie sztabu w siedzibie przy pl. Niepodległości 10.

dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 10-12-10
Czytaj dalej...
<<< wstecz 1 2 3 ... 10 11 12 13 14 dalej >>>DOWCIP>engine powered by The Portal 2 | Wykonanie: Paweł Dąbrowski. Grafika: Paweł Gosk.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - sztab Łomża