UWAGA! JESTES NA ARCHIWALNEJ STRONIE 20 FINALU WOSP W LOMZY
kliknij tutaj aby przejsc na aktualna strone WOSP.LOMZA.PL
strona główna
Program finału
Poprzednie finały
Nasz Sztab
Sztabiki
Rozliczenie naszych kosztow dzialania
Aukcje WOŚP
Sprzęt zakupiony dla Łomży
Strefa Wolontariusza
Zdjęcia z finałów
My w Mediach
Tak grały inne sztaby
Korespondencja ze Sztabem Centralnym
Księga Gości
KontaktWyszukiwarkaDzisiaj jest roku. Imieniny obchodzą: . Wchodzisz z komputera o adresie IP: .


PogodaWitamy na stronie WOŚP

Witamy serdecznie na stronie łomżyńskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sztab tworzą harcerze z 59 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom od 16 finału. Szefem sztabu jest phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy.
Z OSTATNIEJ CHWILI:

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wybór tematu 20. Finału poprzedziliśmy konsultacjami z ogromną rzeszą lekarzy, którzy przez wszystkie minione lata współpracowali z nami, kiedy wspieraliśmy wiele różnych dziedzin medycyny dziecięcej. To niesamowite, jak wiele udało nam się zmienić na lepsze w standardach opieki nad dziećmi w polskich szpitalach. Niektóre problemy, takie jak chociażby retinopatia wcześniaka, udało nam się wyeliminować w 100%.

Swoją działalność zaczynaliśmy od ratowania życia noworodków chorych na serce. Po 20 latach nadal priorytetem w naszych działaniach jest noworodek. W tym roku skoncentrujemy się nad opieką medyczną nad wcześniakiem, ale także pochylimy się nad zdrowiem chorej na cukrzycę mamy w ciąży, nad którą roztaczamy już od kilku lat opiekę związaną z zagrożeniami jakie niesie ta choroba.

Technologie ratowania życia i leczenia dzieci rozwijają się w kosmicznym tempie. Dzięki temu dziś lekarze mogą podejmować się coraz to nowych, jeszcze niedawno niemożliwych do zrealizowania, wyzwań. Opieka nad wcześniakiem to kompleksowa diagnostyka i leczenie dzieci z wieloma dysfunkcjami, wadami i ogromnymi problemami zdrowotnymi. Nowoczesne technologie sprawiają, że leczenie to coraz częściej jest skuteczne, co jest największym szczęściem dla rodziców tych najmniejszych noworodków. Nad właśnie takimi technologiami chcemy się w tym roku pochylić – przykładem niech będą respiratory wyposażone w system automatycznej regulacji tlenu. Chcemy także stworzyć jednakowy standard kompletnych stanowisk intensywnej terapii noworodka w zaawansowanych ośrodkach III stopnia referencyjności (ok. 50 placówek w całej Polsce). Planujemy także zakup pojedynczych urządzeń takich jak najnowocześniejsze inkubatory hybrydowe, zaawansowane monitory funkcji życiowych, czy respiratory. W wielu przypadkach urządzenia te zastąpią aparaty kupione przed laty przez Orkiestrę, przy okazji różnych finałów.

I wreszcie zdrowie kobiet w ciąży i cukrzyca. Wg Światowej Organizacji Zdrowia jest to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Fundacja od kilku lat kupuje pompy insulinowe dla kobiet chorych na cukrzycę, które dzięki planowaniu i odpowiedniej terapii w czasie ciąży mogą urodzić zdrowe dzieci. Chcemy kupić kolejnych kilkaset urządzeń, aby w 100% zaspokoić potrzeby przyszłych matek. W czasie tego Finału chcemy także przeprowadzić ogromną kampanię medialną na rzecz walki z tą chorobą wszystkich Polaków, bez względu na ich płeć czy wiek. Jesteśmy tu konsekwentni - przypominamy, że ogromnym sukcesem zakończyła się realizacja Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą – Fundacja kupiła blisko 3000 urządzeń i w chwili obecnej program ten przejęło Ministerstwo Zdrowia.

Przygotowania do 20. Finału WOŚP ruszają pełną parą.Na mapce zazanaczono fragment ul. Księżnej Anny, która podczas finału była zamknięta:


 

Relacja z finału w Łomży na stronie WOSP.ORG.PL
Siema! dzisiaj została umieszczona relacja z naszego finału na stronie głównej Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zapraszamy tutaj.


dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 27-01-12
Czytaj dalej...
TAK SIĘ BAWIŁA ŁOMŻA!
Ponad 1000 osób przyszło w niedzielę wieczorem pod halę sportową przy ul. Ks. Anny w Łomży  na koncert XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał w Łomży rozpoczął się o godz. 7:00 wydawaniem identyfikatorów. O godz. 8:00 rozpoczął się „Wielki” Pchli Targ, czyli to co Łomżyniacy przekazywali nam zostało sprzedane na hali sportowej a 100% dochodu zostało przekazane na cele finałowe WOŚP. Oprócz tego było m.in.: pokaz kąpieli i opieki nad noworodkiem, zadziwiające rękodzieła autorstwa więźniów osadzonych w Czerwonym Borze i Grądach Woniecko i pokazy makijażu można zobaczyć w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum nr 8 w Łomży. Pchli targ potrwał do godz. 15:00.

W międzyczasie podczas Targu odbył się mecz Lekarze kontra Policja konta studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Na zewnątrz odbyły się pierwsze w historii łomżyńskiej WOŚP biegi: Pierwszy Łomżyński Bieg Narciarski i Pierwszy Łomżyński Bieg dla Cukrzyków (odpowiednik owsiakowego Biegu Policz się z Cukrzycą). Pierwsze miejsce w narciarskim biegu zdobył Pan Pozdrawiam. To nie żart, zwycięstwa ma na nazwisko Pozdrawiam.dodał: Paweł Dąbrowski, Paulina Waszelewska MyLomza dnia: 09-01-12
Czytaj dalej...
Jak wpływają pieniądze z Łomży na WOŚP?

Do kasy Banku PEKAO SA w Łomży wpłacono z puszek łomżyńskich wolontariuszy już kwotę 36.852,53 PLN.

Przychody rosły lawinowo:
godz. 14 pierwsze niedzielne liczenie kasy dało kwotę 1.367,00 zł, 
godz. 15 było 3.628,00 zł, 
godz. 16 było 11.266,10 zł,
godz. 17 w banku było już 28.888,00 zł,
godz. 18 to 33.000,00 zł.
godz. 20.30 było 35.546,15 zł,
godz. 21.40 na koniec liczenia w banku Łomża miała 36.852,53 zł.dodał: za SuperŁomża.pl dnia: 09-01-12
Czytaj dalej...
Groźni bandyci na finale WOŚP w Łomży! [pokaz]
Walizka pełna pieniędzy padła łupem uzbrojonych bandytów. Dwójka złodziei napadła na jeden z łomżyńskich banków. Na szczęście błyskawiczna akcja policji i łomżyńskiej Jednostki Strzeleckiej 1012 doprowadziła do ujęcia bandytów. Rannymi zajęli się specjaliści z Grupy Ratowniczej „Nadzieja”.

Happening pokazujący ciężką i skuteczną pracę obrońców prawa łomżyńscy policjanci i strzelcy z Jednostki Strzeleckiej przygotowali w ramach XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pokaz ujęcia bandytów i przejęcie przez policję zrabowanych pieniędzy można było zobaczyć ok. godz. 14.00.

Kiedy „bandyci”, którzy napadli na bank zostali rozbrojeni, policjanci zademonstrowali jeszcze swoje umiejętności w dziedzinie odbijania zakładników.

Z rąk szaleńca uwolnili nastoletnią dziewczynę- wolontariuszkę WOŚP.

Oba pokazy wzbudziły sporo emocji wśród licznie zgromadzonych łomżyniaków. Mieszkańcy podziwiali skuteczność działań funkcjonariuszy, celne oko strzelców i fachowość ratowników działających w Grupie Ratowniczej „Nadzieja” przy Centrum Katolickim w Łomży.dodał: Paulina Waszelewska MyŁomża.pl dnia: 09-01-12
Czytaj dalej...
BILET za ponad 250 zł
Ogłaszam wszech i wobec, że darmowy bilet na rok jazdy MPKami łomżyńskimi na naszej aukcji wyniósł już.... 250 zł i cena ciągle rośnie. Przypominamy, bilet ufundował Prezydent Miasta Łomża, Mieczysław Czerniawski. Pozostałe dwa bilety będzie można wylicytować podczas finału 8 stycznia.

 


dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 05-01-12
Czytaj dalej...
Aukcje ruszyły
Siema! ruszyły nasze WOŚPowe aukcje. Zapraszamy do licytacji

 


Zapraszamy do licytacji


dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 04-01-12
Czytaj dalej...
Litwa gra z Łomżą
Studentki Wyższej Szkoły Agrobiznesu grają z łomżyńskim Sztabem WOŚP. Agnieszka i Wiktoria z miejscowości Ejszyszki (Gimnazjum) i Dziewieniszek (Szkoła Średnia im. Adama Mickiewicza) przekazały parę rzeczy na licytację.dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 04-01-12
Czytaj dalej...
Pchli Targdodał: Paweł Dąbrowski dnia: 04-01-12
Czytaj dalej...
<<< wstecz 1 2 3 ... 12 13 14 dalej >>>DOWCIP>engine powered by The Portal 2 | Wykonanie: Paweł Dąbrowski. Grafika: Paweł Gosk.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - sztab Łomża