UWAGA! JESTES NA ARCHIWALNEJ STRONIE 20 FINALU WOSP W LOMZY
kliknij tutaj aby przejsc na aktualna strone WOSP.LOMZA.PL
strona główna
Program finału
Poprzednie finały
Nasz Sztab
Sztabiki
Rozliczenie naszych kosztow dzialania
Aukcje WOŚP
Sprzęt zakupiony dla Łomży
Strefa Wolontariusza
Zdjęcia z finałów
My w Mediach
Tak grały inne sztaby
Korespondencja ze Sztabem Centralnym
Księga Gości
KontaktWyszukiwarkaDzisiaj jest roku. Imieniny obchodzą: . Wchodzisz z komputera o adresie IP: .


PogodaWitamy na stronie WOŚP

Witamy serdecznie na stronie łomżyńskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sztab tworzą harcerze z 59 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom od 16 finału. Szefem sztabu jest phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy.
Z OSTATNIEJ CHWILI:

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wybór tematu 20. Finału poprzedziliśmy konsultacjami z ogromną rzeszą lekarzy, którzy przez wszystkie minione lata współpracowali z nami, kiedy wspieraliśmy wiele różnych dziedzin medycyny dziecięcej. To niesamowite, jak wiele udało nam się zmienić na lepsze w standardach opieki nad dziećmi w polskich szpitalach. Niektóre problemy, takie jak chociażby retinopatia wcześniaka, udało nam się wyeliminować w 100%.

Swoją działalność zaczynaliśmy od ratowania życia noworodków chorych na serce. Po 20 latach nadal priorytetem w naszych działaniach jest noworodek. W tym roku skoncentrujemy się nad opieką medyczną nad wcześniakiem, ale także pochylimy się nad zdrowiem chorej na cukrzycę mamy w ciąży, nad którą roztaczamy już od kilku lat opiekę związaną z zagrożeniami jakie niesie ta choroba.

Technologie ratowania życia i leczenia dzieci rozwijają się w kosmicznym tempie. Dzięki temu dziś lekarze mogą podejmować się coraz to nowych, jeszcze niedawno niemożliwych do zrealizowania, wyzwań. Opieka nad wcześniakiem to kompleksowa diagnostyka i leczenie dzieci z wieloma dysfunkcjami, wadami i ogromnymi problemami zdrowotnymi. Nowoczesne technologie sprawiają, że leczenie to coraz częściej jest skuteczne, co jest największym szczęściem dla rodziców tych najmniejszych noworodków. Nad właśnie takimi technologiami chcemy się w tym roku pochylić – przykładem niech będą respiratory wyposażone w system automatycznej regulacji tlenu. Chcemy także stworzyć jednakowy standard kompletnych stanowisk intensywnej terapii noworodka w zaawansowanych ośrodkach III stopnia referencyjności (ok. 50 placówek w całej Polsce). Planujemy także zakup pojedynczych urządzeń takich jak najnowocześniejsze inkubatory hybrydowe, zaawansowane monitory funkcji życiowych, czy respiratory. W wielu przypadkach urządzenia te zastąpią aparaty kupione przed laty przez Orkiestrę, przy okazji różnych finałów.

I wreszcie zdrowie kobiet w ciąży i cukrzyca. Wg Światowej Organizacji Zdrowia jest to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Fundacja od kilku lat kupuje pompy insulinowe dla kobiet chorych na cukrzycę, które dzięki planowaniu i odpowiedniej terapii w czasie ciąży mogą urodzić zdrowe dzieci. Chcemy kupić kolejnych kilkaset urządzeń, aby w 100% zaspokoić potrzeby przyszłych matek. W czasie tego Finału chcemy także przeprowadzić ogromną kampanię medialną na rzecz walki z tą chorobą wszystkich Polaków, bez względu na ich płeć czy wiek. Jesteśmy tu konsekwentni - przypominamy, że ogromnym sukcesem zakończyła się realizacja Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą – Fundacja kupiła blisko 3000 urządzeń i w chwili obecnej program ten przejęło Ministerstwo Zdrowia.

Przygotowania do 20. Finału WOŚP ruszają pełną parą.Na mapce zazanaczono fragment ul. Księżnej Anny, która podczas finału była zamknięta:


 

ODPRAWA SZTABOWCÓW!!!
Dzisiaj o godz. 17:00 ODPRAWA SZTABOWCÓW czyli obowiązkowe spotkanie członków Sztabu.dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 29-12-11
Czytaj dalej...
UWAGA WOLONTARIUSZE!

UWAGA!!! WOLONTARIUSZE WOŚP!!!

W dniu 29 grudnia 2011 roku w godzinach od 10:00 do 20:00 prosimy o zgłaszanie się do Sztabu WOŚP w celu podpisania indentyfikatorów oraz podania numeru PESEL. W przypadku nie nie zgłoszenia się danej osoby, będziemy uważać, że osoba zrezygnowała.

Przypominamy, sztab mieści się na Dwornej 1, dawna księgarnia.dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 28-12-11
Czytaj dalej...
Spotkanie sztabu

W dniu wczorajszym, 26 grudnia 2011 roku odbyło się spotkanie sztabowców, na którym omawialiśmy różne zadania dla sztabowców. Spotkanie prowadził Paweł Makowski, pełniący obowiązki Szefa Biura Sztabu.dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 27-12-11
Czytaj dalej...
DZISIAJ OBOWIĄZKOWE SPOTKANIE SZTABU
Witamy ;) informujemy iż dzisiaj o godz. 18:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie członków sztabu.


dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 26-12-11
Czytaj dalej...
SZTAB WOŚP ŁOMŻA POSZUKUJE SPONSORÓW!

Wielkie Siema!!!

Łomżyński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrzebuje ludzi dobrej woli i sponsorów do zorganizowania finału w grodzie nad Narwią.

Podczas finału zostanie zorganizowane wiele ciekawych imprez, przede wszystkim koncert finałowy, na który przyjadą kapele z całej Polski. Niestety, mimo tego, że zespoły grają za darmo charytatywnie, są też koszty. Niestety, wszystko drożeje. Musimy pokryć koszty ich dojazdu, a także musimy im zapewnić nocleg a także posiłki. Sama scena to wydatek z rzędu kilkanaście tysięcy złotych. Co prawda 70% kosztów sceny pokrywa Urząd Miejski, ale pozostałe 30% musimy pokryć funduszami od sponsorów.

Podczas finału będą także liczne atrakcje. Odbędzie się miedzy innymi pierwszy w Łomży Bieg dla Cukrzyków oraz I Łomżyński Bieg Narciarski, na który serdecznie zapraszamy. Koszty zorganizowania takiego biegu są bardzo wysokie. Musimy odpowiednio zabezpieczyć trasę biegu, oznakować tą trasę, a także oznakować uczestników. Podczas finału na Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Ks. Anny 18 będzie odbywać się targ staroci i nie tylko. Będziemy sprzedawać wszystko to, co przyniesiecie do nas! 100% dochodów z tego targu zostanie przeznaczone na cele XX finału, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Rzeczy na ten targ a także na aukcje można przynosić do sztabu WOŚP na ul. Dworną 1.

Odbędą się także różne pokazy np. pokaz jazdy samochód terenowych 4X4, pokaz antyterrorystów, pokaz Automobilklubu Łomżyńskiego. Będzie także pokaz linowy.

Jednak, aby te atrakcje doszły do skutku, Sztab potrzebuje sponsorów. Pieniądze na pomoc w organizacji można wpłacać na nr konta Alior Bank odd. Łomża: 18 2490 0005 0000 4500 8489 4551, z dopiskiem w tytule: Na Sztab WOŚP Łomża. Wszelkie pytania można kierować na sztabowy nr telefonu: 608-661-168, e-mail: sztab@wosp.lomza.pl lub bezpośrednio do Szefa Sztabu, Krzysztofa Pyczota: 604-284-106, e-mail: lesnyczlowiekszrek@wp.pl.dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 24-12-11
Czytaj dalej...
WESOŁYCH ŚWIĄT i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2012!


dodał: Krzysztof Pyczot dnia: 23-12-11
Czytaj dalej...
Lista zapasowa wolontariuszy
Siema! Co prawda nie mamy już indentyfikatorów, ale na wszelki wypadek (jak ktoś zrezygnuje lub dostaniemy dodatkowe indentyfikatory) to przygotowujemy listę zapasową wolontariuszy. Zapraszamy do zapisów! pamiętajcie o tym, aby miec od razu swoje zdjecie. W przypadku nie ukończonego 16 roku życia, przyjdź z rodzicami.dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 22-12-11
Czytaj dalej...
Betlejemskie Światełko Pokoju już w 59 Drużynie Ptaki Ptakom!!!


Czuwaj!

Drodzy Łomżyniacy i Drogie Łomżynianki.
Jeżeli nie zdążycie odebrac Betlejemskiego Światełka Pokoju ze Starego Rynku
(w czwartek o 16:30 na Starym Rnyku w Łomży), zapraszamy do naszego Sztabu 59 Ptaki Ptakom rozdaje sianko!
Jeżeli nie macie świeczki, dostaniecie je od nas. A także zrobimy Wam sian na
stół wigilijny. Zapraszamy do wigilii włącznie w godz. 12:00-20:00! Dworna 1, dawna księgarnia.


dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 22-12-11
Czytaj dalej...
<<< wstecz 1 2 3 4 5 ... 12 13 14 dalej >>>DOWCIP>engine powered by The Portal 2 | Wykonanie: Paweł Dąbrowski. Grafika: Paweł Gosk.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - sztab Łomża