UWAGA! JESTES NA ARCHIWALNEJ STRONIE 20 FINALU WOSP W LOMZY
kliknij tutaj aby przejsc na aktualna strone WOSP.LOMZA.PL
strona główna
Program finału
Poprzednie finały
Nasz Sztab
Sztabiki
Rozliczenie naszych kosztow dzialania
Aukcje WOŚP
Sprzęt zakupiony dla Łomży
Strefa Wolontariusza
Zdjęcia z finałów
My w Mediach
Tak grały inne sztaby
Korespondencja ze Sztabem Centralnym
Księga Gości
KontaktWyszukiwarkaDzisiaj jest roku. Imieniny obchodzą: . Wchodzisz z komputera o adresie IP: .


PogodaWitamy na stronie WOŚP

Witamy serdecznie na stronie łomżyńskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sztab tworzą harcerze z 59 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom od 16 finału. Szefem sztabu jest phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy.
Z OSTATNIEJ CHWILI:

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wybór tematu 20. Finału poprzedziliśmy konsultacjami z ogromną rzeszą lekarzy, którzy przez wszystkie minione lata współpracowali z nami, kiedy wspieraliśmy wiele różnych dziedzin medycyny dziecięcej. To niesamowite, jak wiele udało nam się zmienić na lepsze w standardach opieki nad dziećmi w polskich szpitalach. Niektóre problemy, takie jak chociażby retinopatia wcześniaka, udało nam się wyeliminować w 100%.

Swoją działalność zaczynaliśmy od ratowania życia noworodków chorych na serce. Po 20 latach nadal priorytetem w naszych działaniach jest noworodek. W tym roku skoncentrujemy się nad opieką medyczną nad wcześniakiem, ale także pochylimy się nad zdrowiem chorej na cukrzycę mamy w ciąży, nad którą roztaczamy już od kilku lat opiekę związaną z zagrożeniami jakie niesie ta choroba.

Technologie ratowania życia i leczenia dzieci rozwijają się w kosmicznym tempie. Dzięki temu dziś lekarze mogą podejmować się coraz to nowych, jeszcze niedawno niemożliwych do zrealizowania, wyzwań. Opieka nad wcześniakiem to kompleksowa diagnostyka i leczenie dzieci z wieloma dysfunkcjami, wadami i ogromnymi problemami zdrowotnymi. Nowoczesne technologie sprawiają, że leczenie to coraz częściej jest skuteczne, co jest największym szczęściem dla rodziców tych najmniejszych noworodków. Nad właśnie takimi technologiami chcemy się w tym roku pochylić – przykładem niech będą respiratory wyposażone w system automatycznej regulacji tlenu. Chcemy także stworzyć jednakowy standard kompletnych stanowisk intensywnej terapii noworodka w zaawansowanych ośrodkach III stopnia referencyjności (ok. 50 placówek w całej Polsce). Planujemy także zakup pojedynczych urządzeń takich jak najnowocześniejsze inkubatory hybrydowe, zaawansowane monitory funkcji życiowych, czy respiratory. W wielu przypadkach urządzenia te zastąpią aparaty kupione przed laty przez Orkiestrę, przy okazji różnych finałów.

I wreszcie zdrowie kobiet w ciąży i cukrzyca. Wg Światowej Organizacji Zdrowia jest to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Fundacja od kilku lat kupuje pompy insulinowe dla kobiet chorych na cukrzycę, które dzięki planowaniu i odpowiedniej terapii w czasie ciąży mogą urodzić zdrowe dzieci. Chcemy kupić kolejnych kilkaset urządzeń, aby w 100% zaspokoić potrzeby przyszłych matek. W czasie tego Finału chcemy także przeprowadzić ogromną kampanię medialną na rzecz walki z tą chorobą wszystkich Polaków, bez względu na ich płeć czy wiek. Jesteśmy tu konsekwentni - przypominamy, że ogromnym sukcesem zakończyła się realizacja Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą – Fundacja kupiła blisko 3000 urządzeń i w chwili obecnej program ten przejęło Ministerstwo Zdrowia.

Przygotowania do 20. Finału WOŚP ruszają pełną parą.Na mapce zazanaczono fragment ul. Księżnej Anny, która podczas finału była zamknięta:


 

Przekazanie biletów
Siema! Dzisiaj przezydent Miasta Łomża, Mieczysław Czerniawski i zastępca Prezydenta, Mirosława Kluczek przekazali bilety miejskie na licytację. Bilety te są aktywne przez rok.

dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 04-01-12
Czytaj dalej...
Siema!
Otrzymaliśmy bardzo miłe pismo od Dyrektora Szpitala i Ordynatora Oddziału Noworodkowego:dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 04-01-12
Czytaj dalej...
Szef Sztabu, phm. Krzysztof Pyczot w Radiu OKO.


dodał: Radio OKO dnia: 03-01-12
Czytaj dalej...
Konferencja prasowa (przedruk z SuperŁomża.pl)
XX, jubileuszowy finał największej charytatywnej akcji w Polsce odbędzie się pod hasłem „Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko” i na ten cel, jak również na zakup pomp insulinowych dla chorych na cukrzycę kobiet w ciąży Fundacja WOŚP Jurka Owsiaka przekaże wszystkie zebrane pieniądze. Łomżyński Sztab zmobilizował do XX Finału 180 wolontariuszy. 130 zbierać będzie pieniądze do puszek na ulicach Łomży, pozostali w Ciechanowcu, Jedwabnem, Tarnowie (gm. Miastkowo), Wiźnie i Zakładzie Karnym w Grądach Woniecko. W ubiegłym roku, podczas 19 Finału, zebrano 56 000 zł. Oddział Noworodków Łomżyńskiego Szpitala otrzymał w ubiegłym roku z Fundacji Jurka Owsiaka specjalistyczny sprzęt do ratowania życia wcześniaków za około 90 000 zł, czyli prawie dwa razy droższy. Wartość sprzętu medycznego, przekazanego przez Fundację w ciągu 20 lat, idzie w miliony. Jak podkreśla ordynator Oddziału Noworodków dr Bożena Florczyk, dzięki temu m.in. Łomża i Podlaskie mają najlepsze w kraju wskaźniki, jeśli idzie o umieralność noworodków. W ubiegłym roku zmarł w Podlaskiem tylko 1 noworodek,  podczas gdy np. w Świętokrzyskiem 17.dodał: SuperŁomża.pl dnia: 02-01-12
Czytaj dalej...
Szkolenie wolontariuszów
Informujemy, iż szkolenie wolontariuszy
odbędzie w sobotę, 7.stycznia.2011 NOWY TERMIN
o godz. 17:00 w Hali Sportowej Olimpijczyków Polskich
przy ul. Ks. Anny 18
dodał: Paweł Dąbrowski dnia: 03-01-12
Czytaj dalej...
Szczęśliwego Nowego Roku!


dodał: Krzysztof Pyczot dnia: 31-12-11
Czytaj dalej...
Podpisy identyfikatorów
Jeśli ktoś nie zdążył podpisać identyfikatora lub nie doniósł zdjęcia, peselu, numeru dowodu/legitymacji prosimy aby w dniu dzisiejszym 30.12.2011 lub jutrzejszym 31.12.2011 zgłosił się do sztabu do godziny 20 00 osoby nie pełnoletnie z opiekunem


dodał: Sebastian Pietruczak dnia: 30-12-11
Czytaj dalej...
Dzisiaj odbyło spotkanie sztabowców

W dniu 29.12.2011r odbyło sie spotkanie sztabowców. Uczestniczyli w nim ludzie sztabu, niestety wszystkich nie było. Rozmawialiśmy finale. Na spotkanie dotarł do nas przedstawiciel handlowy Adam Milewski z firmy LAS VEGAS (napoje energetyczne). Las Vegas ufundowało na dzień XX finału 20 zgrzewek napoju.dodał: Sebastian Pietruczak dnia: 30-12-11
Czytaj dalej...
<<< wstecz 1 2 3 4 ... 12 13 14 dalej >>>DOWCIP>engine powered by The Portal 2 | Wykonanie: Paweł Dąbrowski. Grafika: Paweł Gosk.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - sztab Łomża